Prema izvorima, poznato je da Salem Al-Dawsari je oženjen muškarac. Trenutno nije otkrio ime svoje supruge ili djevojke.

30. siječnja 2022. objavio je sliku na kojoj se vidi kako drži svoju kćer.

Osim toga, nema podataka o njegovim sadašnjim ili prošlim poslovima.

Tko je Salem Al-Dawsari?

Unutarnji sadržaj

Salem Al-Dawsari je igrač Saudijske Arabije, koji je trenutno stekao slavu nakon što je zabio drugi gol svojoj momčadi tijekom FIFA Svjetsko prvenstvo 2022 nogometna utakmica skupine C između Argentina i saudijski Arabija na stadionu Lusail u Lusailu u Kataru.

U utakmici je Argentina izgubila od Saudijske Arabije rezultatom 1-2, uz golove Saleh AI-Šehri i Salem Al-Dawsari .

Osim toga, igra kao krilo za klub iz Saudijske Arabije, Ai-Hilal.

Je li Salem Al-Dawsari zabio na FIFA Svjetskom prvenstvu 2022.?

Ovaj 31-godišnjak privlači pozornost nakon što je pobijedio Argentinu 2-1 u njihovoj skupini C postigavši ​​drugi gol nakon svog suigrača, Saleh Al-Shehri .

Unatoč tome što je Argentina vodila u prvom poluvremenu nakon penala Lionela Messija u 10. minuti, Saudijska Arabija je preuzela utakmicu golovima Saleha Al-Shehrija i Salema Al-Dawsarija u drugom poluvremenu. Argentina se na kraju morala suočiti s porazom od Saudijske Arabije.

Salem Al-Dawsari – Dob, roditelji, braća i sestre, etnička pripadnost, obrazovanje

Salem je rođen 19. kolovoza 1991. u Jeddahu u Saudijskoj Arabiji. Od 2022. ima 31 godinu i državljanstvo je Saudijske Arabije.

Slično tome, njegova nacionalnost je Arap, dok je njegov rođeni znak Lav prema astrološkoj karti.

U medijima nema dostupnih autentičnih informacija o njegovim roditeljima, braći i sestrama te ranom akademskom životu.

Salem Al-Dawsari – Profesionalni život, karijere

U početku se Salem pridružio omladinskoj akademiji Al-Hilala. Kasnije je promoviran u omladinski klub, nakon čega je 2011. počeo igrati za seniorsku momčad. Ukupno je zabio 21 gol u 114 utakmica.

Na šest mjeseci posuđen je u Villarreal CF 21. siječnja 2018. Tijekom njegove debitantske utakmice kao zamjena, njegova momčad remizira 2-2 protiv Real Madrida.

Imao je ugovor s Hillom do 30. lipnja 2019. Kao član  Al-Hilala osvojio je Saudijsku profesionalnu ligu 2016-017, Kup kralja (2015, 2017), Kup princa prijestolonasljednika (2012, 2013, 2016 ), i Superkup 2015.

Međunarodna karijera

koliko je visok Rick Steves

Bio je pozvan na međunarodnu razinu sa Saudijskom Arabijom za kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u nogometu 2014. Dana 29. veljače 2012. zabio je svoj prvi međunarodni gol u svojoj profesionalnoj debitantskoj utakmici protiv Australije.

U svibnju 2018. promoviran je u preliminarni sastav Saudijske Arabije za Svjetsko nogometno prvenstvo 2018. koje je održano u Rusiji. Tijekom utakmice protiv Egipta zabio je kasni pobjednički pogodak, koji je njegovu reprezentaciju odveo u posljednju utakmicu skupine Svjetskog prvenstva.

Nastup na FIFA Svjetskom prvenstvu 2022

Budući da je aktivan igrač u FIFA Svjetsko prvenstvo 2022 , postigao je svoj gol u drugom poluvremenu tijekom utakmice protiv Argentine. Održano je 22. studenog 2022., utorak, u Stadion Lusail, Katar.